
Така поведінка ДАІшників - це просто чудово. Люди вчаться спілкуватися з ними, захищаючи свою гідність та свої права. "Правоохоронці" остаточно втрачають рештки легітимності, і тим більше стимулів буде у нас для радикальної реформи МВС.
Отже, як не годувати систему, як не сплачувати хабарі та сумнівні штрафи?
По-перше, необхідно їздити тверезим і по правилам - це дозволить вам не платити хабарі, які є сенсом існування "продавців смугастих паличок". Економічний вплив - найсильніший, тому не годуйте систему, не платіть хабарів!
Не виходьте з машини, запишіть прізвище і посаду працівника ДАІ з його посвідчення, ніколи не віддавайте свої документи їм в руки.
По-друге, якщо вас зупинили дайці, і намагаються за щось "впаяти" сумнівний штраф, тобто збираються винести на місці адміністративну постанову про штраф за порушення водієм ПДР, ви маєте право в протоколі (у графі , передбаченої для написання пояснень ) письмово зазначити , що при винесенні постанови хочете скористатися юридичною допомогою адвоката.
При наявності такого запису у протоколі співробітник ДАІ не має права приймати рішення по адміністративній справі прямо на дорозі. Він зобов'язаний призначити водієві час і місце для розгляду справи за участю обраного особою адвоката або іншого фахівця в галузі права .
Тобто, якщо в протоколі буде такий запис, а працівник ДАІ , проігнорувавши ваше бажання , виніс постанову про накладення штрафу на місці зупинки, таке постанова підлягає скасуванню (принаймні її значно легше буде оскаржити в суді).
По-третє, завантажте собі детальну інструкцію про те, як поводити себе з ДАІшниками, яку створили адвокати Автомайдану та знайдіть в YouTube і передивіться відео того, як спілкуються з ДАІшниками учасники "Автомайдану" або "Дорожнього контролю".
Комментарии